1 2 3
Firma transportowo - usługowa
Marek Głodek

  Następne » 
Kontakt
ul. Syriusza 14/10
44-117 Gliwice

  « Wstecz Następne » 
Kontakt
tel: +48 508 145 063
e-mail: ftu.glodek@op.pl

  « Wstecz 

Przydatne informacje

Cena transportu pianin, kształtuje się od następujących czynników:

od piętra w miejscu załadunku i rozładunku
od usytuowania schodów na klatce schodowej
od możliwości skorzystania z windy
od długośći trasy przewozu pianina
od wartości pianina i stosowanych specjalistycznych zabezpieczeń.W transporcie bierze udział dwóch lub czterech odpowiednio przeszkolonych pracowników. Pianina są przenoszone na specjalistycznych pasach, po czym zostają starannie zabezpieczone na pokładzie samochodu przeprowadzkowego, tak aby Państwa pianino dotarło do celu transportu w nienaruszonym stanie.

Nasza firma bardzo często bierze udział w relokacji osób prywatnych. Przeprowadziliśmy już przeszło kilka tysięcy ludzi. Wiemy więc na co zwrócić uwagę, by przeprowadzka przebiegła w sposób satysfakcjonujący dla Klienta.


Jak przewieźć pianino czy fortepian?


Przewożąc pianino, bądź fortepian należy to robić przestrzegając ściśle określonych zasad. Należy wiedzieć, że – mimo swoich gabarytów – jest to bardzo delikatny instrument, który można łatwo uszkodzić. Szczególną uwagę należy przyłożyć do przewozu starego fortepianu. W związku z tym najbezpieczniej jest wynająć profesjonalną firmę przeprowadzkową, mającą w swojej ofercie przewóz fortepianów dysponującą odpowiednim sprzętem i mającą specjalnie przeszkolonych w tym zakresie pracowników. Jeśli jednak zapadnie decyzja, że przewóz będzie dokonywany we własnym zakresie, niezbędne będzie przestrzeganie pewnych wskazówek, które pomogą zminimalizować ryzyko uszkodzenia instrumentu… oraz uszczerbku na zdrowiu ochotników przenoszących ten ciężki i nieporęczny przedmiot.

Osoby, które podejmują się przenoszenia fortepianu nie mogą mieć żadnych problemów z kręgosłupem. Do przenoszenia instrumentu potrzebne są co najmniej cztery silne osoby, które nie mają żadnych problemów z kręgosłupem. Należy pamiętać o rękawiczkach chroniących ręce. Do pokonywania dłuższych odległości niezbędne będą specjalne pasy do przenoszenia instrumentu.

Praktyczne wskazówki:

• Należy umożliwić dostęp do fortepianu ze wszystkich stron osobom przenoszącym instrument.
• Należy upewnić się, że nowa lokalizacja, gdzie zostanie ustawiony fortepian jest wystarczająca (powierzchnia, wysokość, szerokość) i nie ma żadnych przedmiotów na drodze przenoszenia – uważać na progi, futryny.
• Należy upewnić się, że pokrywa fortepianu lub pianina jest opuszczona i zamknięta.
• Należy unikać różnic temperatur.
• Nie wolno przenosić pianina bokiem, zawsze pionowo.
• Fortepian przenoszony musi być powoli i bardzo ostrożnie, osoby przenoszące powinny to robić pokonując krótkie odległości.
• Wynoszenie fortepian/pianina na zewnątrz wymaga zabezpieczenia instrumentu przed wpływem warunków pogodowych
• Podnosząc fortepian/pianina należy pamiętać o tym, aby prostować ugięte kolana i nie zginać pleców – to obniży ryzyko kontuzji kręgosłupa.
• Upuszczenie fortepianu podczas przenoszenia może nieodwracalnie go uszkodzić.

Należy pamiętać, że po przeniesieniu fortepianu, niezbędne będzie nastrojenie instrumentu.


Przeprowadzka zimą?


Czynnikiem, który istotnie wpływa na przebieg przeprowadzki jest pora roku. Nie każdy może pozwolić sobie na przeprowadzkę w okresie letnim. Czasem okoliczności zmuszają nas do przeprowadzki zimą, w mniej sprzyjających warunkach. Aby usprawnić proces przeprowadzki zimą warto zwrócić uwagę na poniższe wskazówki.

Przygotowania do przeprowadzki zimą

Podczas przeprowadzki zimą najistotniejsze jest odpowiednie przygotowanie mebli i paczek. Podczas przeprowadzki zimą nie stawiamy niczego na ziemi, gdyż kartony bardzo szybko przemiękają, a wraz z nimi rzeczy znajdujące się w środku. Wilgoć może uszkodzić zarówno dokumenty, książki, ubrania, sprzęty elektryczne ale także meble. Dlatego podczas przeprowadzki zimą pamiętamy o odpowiednim zabezpieczeniu kartonów folią.Przeprowadzka w okresie zimowym – bezpieczeństwo

Przygotowując się do przeprowadzki sprawdzamy czy na trasie, po której będziemy nosić kartony, nie jest ślisko. Można dla bezpieczeństwa posypać chodnik solą, a klatkę schodową wyłożyć folią. W ten sposób dodatkowo zabezpieczymy klatkę schodową i podłogę w mieszkaniu przed zabrudzeniami.
 
 
Copyright (c)2010 FTU Marek Głodek | html & graf Anna Przywara